makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

A population of black cats has been interbreeding. However, in one litter, a sole gray kitten is born. The successive generations now have a few gray cats. Whic
The Epic of Gilgamesh is one of the world's oldest pieces of literature. A. True B. False
in what ways can the 1920s be considered both the best of times and worst of times?
Round 14.246 to the nearest hundredth
how would you go about doing this problem -4x-1=-5 in lowest terms?
12 is 25% of what number?percent ×whole=part
What act did Congress pass to establish the guidelines for Oklahoma Territory? A. Curtis Act B. Enabling Act C. Hamilton Act D. Organic Act
what is the mixed number for 18/15
What is the value of the expression (9+15)/3+2?
The European Union is attempting to develop a national identity by creating cultural symbols such as A. a national holiday B. an anthem C. one common language D