diamonddeal04 diamonddeal04
  • 14-08-2017
  • Mathematics
contestada

When you work this problem, you get t = 3. Your teacher requires your answer in a complete sentence. What is your answer?

Respuesta :

Freddyxgutierrez Freddyxgutierrez
  • 14-08-2017
Answer: The answer to the problem would be" t" equals three.

- Hoped this helped
Answer Link

Otras preguntas

What is the value of the expression 9+4n-1 when n = 3?
If Cyrus knows that △ABC∼△EDC and AB¯¯¯¯¯¯¯¯∥ED¯¯¯¯¯¯¯¯, how can he prove that line m passing through AB¯¯¯¯¯¯¯¯ has the same slope as line l passing through ED
Pencils cost $0.05. Notebooks cost $0.30. Henry spent $1.40. How many of each did he buy if he bought the same number of pencils and notebooks? A. 3 B. 4 C. 6 D
NEED HELPP! (05.02 MC) Using logarithmic properties, what is the solution to log11(y + 8) + log114 = log1160? Show all necessary steps.
please help!!! Find the indicated measures using the diagram below
what is the median of, 50, 30, 40, 10, 20, 80, 60, 90, 10, 30, 110, 70?
A literary device, similar to a symbol, that can also represent a theme or idea is called
One afternoon, Dillon and 3 friends visit the zoo. They split the cost of parking the car evenly. Then each person buys a ticket to enter the zoo. By the end of
Filtration, coagulation, settling basins and aeration are some examples of a. water treatment c. water concentration b. water contamination d. water acidity
_____ cups rice is equivalent to 1 pound