jadaross132
jadaross132 jadaross132
  • 05-08-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please answer this for me

Someone please answer this for me class=

Respuesta :

kphung76127
kphung76127 kphung76127
  • 05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho queenlho
  • 05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link

Otras preguntas

Please tell the answer o the attached photo
Write a character sketch on any one of the following characters.  Harry Potter  Wily Wonka Consider the following about your character:  Gender, age and name
What is the probability that a randomly chosen person from this group is a male and attended a drama
how is breathing made possibld in human​
Describe social and economic effect of rapid population growth. ​
A teacher surveyed her class after they had taken a vocabulary test. Eighteen of the students claimed they had studied at least one hour for the test. The remai
Find the product of 71/2 × 5 0.2​
Find the missing segment in the attached image
the image formed on a screen by a concave mirror of radius 20 cm is 3 times the size of the object. what is the distance of the screen from the mirror?​
help help help help help pls​