leaaha01 leaaha01
  • 01-05-2014
  • Mathematics
contestada

a 40 pound box of apples costs $24. What. is the cost of 6 pounds of apples

Respuesta :

justice118 justice118
  • 01-05-2014
3.6, Because 24x6 = 144 Divided by 20 = 3.6
So 3.6 is the awnser
Answer Link

Otras preguntas

Why do we use the quadratic formula as opposed to trying to solve using factoring
Match the spanish vocabulary word with its english meaning match term definition la crema de afeitar a.deodorant el desodorante b.mirror las tijeras c.shavin
If you are in sydney, australia, and plan to attend a web conference being held at 10:00am us pacific daylight time (pdt) on 29 may 2012, at what local time do
Which of the following expressions represents "no more than 5"? x < 5 x ≤ 5 x > 5 x ≥ 5
If 57.0 g of b2o3 is added to 44.7 g of cl2 and 68.8 g of c, what is the theoretical yield of boron trichloride?
Choose all the answers that apply. Lakes are recharged by _____. 1.evaporation 2.precipitation 3.rivers 4.transpiration 5.groundwater seepage 6.melting snow a
True or false: If you know the Pythagorean theorem, then you can always finds the distance between two points in the plain.
Figure ABCDE is similar to figure FGHIJ. What is the length of segment FG?
What activities best develop cardiorespiratory endurance?
What is 0.2666 rounded to the nearest hundredth