craftysusan craftysusan
  • 14-07-2017
  • Mathematics
contestada

The price of apples at a farm is $1.76 per pound. write an equation to determine the total price, c, for n apples.

Respuesta :

choixongdong
choixongdong choixongdong
  • 14-07-2017
equation should be

c = 1.76n

hope it helps
Answer Link
jujuloulou
jujuloulou jujuloulou
  • 14-07-2017
the answer to your question is: c=1.76n

Answer Link

Otras preguntas

When the light-independent reactions are occurring, gases diffuse between the chloroplast and the air that surrounds the plant. Why is gas diffusion essential d
Which type of disease is unable to spread from person to person
also sold 37 pairs of earrings for $20 each at a craft fair she is going to use 1/4 of her money to buy new cds and is going to the rest of the money in her s
PLEASE HELPWhat is the equation of the line shown in this graph? A function graph of a line with two points (-2,2) and (-2,-3) with an x axis of negative five
–0.2(x – 20) = 44 – x
Can be harmful to your health and lead to problems such as depression if we don't learn to handle it probably
Please answer properly
Answer the following question in Spanish. Durante la cena ¿dónde están los platos? Debajo de la mesa. Encima de la mesa. Detrás de la mesa.
If a assignment is woth 80 points and i got 70 points, what % did i get? And what is the grade?
what was the influence of ancient greek and roman art on the development of the visual arts in the early renaissance