Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Use this opportunity to write a 200 word letter that could be placed in a time capsule to be read 100 years from now. In your letter, advise students your age a
A bag contains 12 blue marbles and 8 red marbles. If shayne removes one red and does not replace it, then removes a second marble, what is the probabilty that b
Why was the Ottoman Empire a desirable territory for European nations during the nineteenth century? It shared boundaries with India. It had control over the Pa
According to sigmund freud, an adult who smokes, drinks, overeats, or bites her nails is fixated in the ________ stage of her psychosexual development.
What is 3 1/2 plus 2 1/7
A city’s bus line is used more as the urban population density increases. The more people in an area, the more likely bus lines will be utilized. The population
There are 46 runners in a race. how many ways can the runners finish​ first, second, and​ third
oxygen rich blood is carried in blood vessels called
How did the civil war affect the people of China?
For what did Washington praise his army in his farewell letter