Gullalay Gullalay
  • 14-05-2017
  • Mathematics
contestada

Someone please help me solve this . I don't get it

Someone please help me solve this I dont get it class=

Respuesta :

hayneskatelyn4 hayneskatelyn4
  • 14-05-2017
A. Because if it is $10 for 1 1/3 yards than you would add up $10 for 4 yards making it $40
Answer Link
kgeiger9
kgeiger9 kgeiger9
  • 14-05-2017
It would be $40 because 10*4=40
Answer Link

Otras preguntas

In march 2009, the bill and melinda gates foundation granted $76 million to aed to fund the alive and thrive initiative. in 2009, bill gates, the cofounder and
HELP ASAP!!!!!!!!! What is the difference between a contact force and a distance force?
A 25 foot long ladder is proper against a wall at an angle of 18° with the wall. How high up the wall does the ladder reach?
evaluate c/2 - 3 + 6/d when c=14 and d=3
Replace ? With =,>, or < to make the statement true (4+6)-3?9+2-8 divides by 2
true or false: the people of the Byzantine Empire spoke Greek.
Help Write the corrected sentence. At 9 feet tall and 1,700 pounds the Alaskan brown bare is the largest carnivore, that lives on land. Write the corrected sent
John is using square ceramic floor tiles that are each 18 inches long. how many of these tiles will john need to cover a floor with an area of 81 square feet? s
A simple linear demand function may be stated as q = a - bp + ci where q is quantity demanded, p is the product price, and i is consumer income. to compute an a
help me I will be giving brainiest! 32 points