Seudónimo
Seudónimo
12-05-2017
Mathematics
contestada
three times the cost is $24
Respuesta :
Аноним
Аноним
12-05-2017
8 because 24 divided by 3 is eight
Answer Link
FLORC
FLORC
12-05-2017
3x=24
To find the cost divide 24 by 3
X= $8
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 28+ )
Otras preguntas
Bob and Marie like to go to a good steakhouse. Dinners are $14 to $16 dollars with soup or salad. A beverage is $1.25. Dessert is $4.25. If one dinner is $14, t
explain why 1/4 of 4 equal one whole
Many acids come from chemical supply companies in specially-coated glass bottles with extra-thick walls. What is the most likely characteristic of an acid that
Read the passage from The War of the Worlds. I turned and, running madly, made for the first group of trees, perhaps a hundred yards away; but I ran slantingly
What is 12 divided by 5/6
Hideo is calculating the standard deviation of a data set that has 7 values. He determines that the sum of the squared deviations is 103. What is the standard d
the mean is 10 which team will have the greatest MAD?
. Which sentence would be the topic sentence in a paragraph about a school athletic team? Our softball coach once played on the Olympic team. Last year, the sof
identify each eye rhyme in this excerpt from "The Brigs Of Ayr" by robert burns.
Work is force acting over time