errory
errory
11-05-2017
Mathematics
contestada
Whats the unit rate of 6 for 36.00 dollars?
Respuesta :
SamuelS
SamuelS
11-05-2017
if 6 items cost 36 dollars and x represents 1 item then:
x + x + x + x + x +x = 36
or
6x = 36
x = 6
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 27+ )
Otras preguntas
I REALLY NEED HELP! Please Anyone!? Find the area of the regular polygon. *HINT* - You must solve for the side of the octagon before you can find the area of
4 The graph compares the number of people at a party and the number of slices of pizza ordered. Which statement is true? PLEASE ASAP
The following dot plot Represents student scores on both the Unit 1 and Unit 2 math test. Scores are in whole number increments. Part 1: Looking at the data plo
Almonds have 650 calories in 4 ounces. Cashews have 240 calories in 1.5 ounces. Which nut has the lowest calories per ounce?
what are the name of human right organizations in nepal?
European explorers were sent to the New World for?
here is the story hope this can help
Complete the Square x2 + 10x +
How do you simplify (4 – 5) – (13 – 18 + 2) ?
Formula of perimeter square is a) L×Bb) 2×(L+B)c) 4×side