craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

The perimeter of a rectangle is 34 units. Its width is 6.5 units. 1. Write an equation to determine the length (l) of the rectangle. 2. Find the length of the
What is h(x) = –3x2 – 6x 5 written in vertex form? h(x) = –3(x 1)2 2 h(x) = –3(x 1)2 8 h(x) = –3(x – 3)2 – 4 h(x) = –3(x – 3)2 32
Please help me (question is in the screenshot)
Which congruence theorem can be used to prove △MLQ ≅ △NPQ? AAS SSS ASA SAS
The fish in the aquarium have eaten all their food what principal part is the main verb
Please help me thank you
How do you multiply fractions
write the balanced molecular equation for the neutralization reaction between Hl and Ba (OH)2 in aqeous solution include physical states.
Only number 4 part A and B pls help now
A certain pyramid has a square base measuring 855 feet on a side and a height of 504 feet. What is the volume of the pyramid, in cubic yards?