Seudónimo Seudónimo
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

5. 45 lbs. of onions
cost $270. How much
would 25 lbs. cost?

5 45 lbs of onionscost 270 How muchwould 25 lbs cost class=

Respuesta :

manzaralamipp20
manzaralamipp20 manzaralamipp20
  • 02-05-2017
25 lbs cost is 1238.5321


Answer Link
taylorg593
taylorg593 taylorg593
  • 02-05-2017
The answer is $150
Divided 270 by 45
Multiplied 25 times that
Answer Link

Otras preguntas

A hexagon has a perimeter of at most of 58.2 inches. What inequality represents the possible side length of the hexagon?
first person plural of hacer
what are the answers to these questions?
the mean age of three people is 22 and their median age is 20. the range of their ages is 16. how old is each person?
Which of the following does NOT have any rectangular faces A pentagonal prism B hexagonal pyramid C rectangular prism or D square pyramid
A farmer wants to fence in a rectangular plot of land adjacent to the north wall of his barn. no fencing is needed along the barn, and the fencing along the wes
Which method of genetic recombination is illustrated in the diagram? A crossing over B independent assortment C fertilization D tetrad formation
Give a reason why very big ears could be a disadvantage for an elephant?
These statements describe saving presentations. Select all that apply. Click on an icon to save. It is a good idea to save often. Name your file in a way enabl
Which landform separates the West from the rest of the country?