jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

In the story "Charles," what does Laurie's disrespectful behavior towar Laurie has been negatively influenced by Charles's misbehavior O Laurie is angry at his
Being able to study and identify the physiologcal effects of an injury or disease on the human body is a critical tool for development of things like effective
The result of which expression will best estimate the actual product of (Negative four-fifths) (three-fifths) (Negative StartFraction 6 over 7 EndFraction) (fiv
What is m∠RSU? PLEASE HELP
Choose the number of the sentence that expresses the main idea in each selection. Then click "GO." 3. (1) The eruption of volcanoes has caused death and misery
A bar of brass contains 400g of copper and 200g of zinc.Write the ratio of copper to zinc in its lowest terms​
(c) Join the sentences to make one complete sentence without using and, but or so. [4] (i) The old man is very rich. He is not proud of his wealth. (ii) The thi
Pls help Im very stuck on this and don’t understand
How are the states in a region similar
Which of these objects could be falling with constant acceleration?