navarrok186 navarrok186
  • 15-04-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit Price if 4 pounds of f fruits cost $6.48

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 15-04-2017
6.48 / 4 = 1.62 per lb
Answer Link

Otras preguntas

find the HCF of 140,210,315
inayah spent 566 minutes combing her hair last week using six different kinds of combs. how many minutes did she spend using each comb
What is the unite rate for 42 laps in 6 races?
A regular 24 sided polygon is rotated with this center of rotation at its center what is the smallest degree of rotation needed to map the polygon back onto its
Please help me with this question ?
Is 3 out of four bigger or is 3 out of seven bigger
A system of equations is graphed on the coordinate plane. y=−x+5 y=2x−1 What is the solution to the system of equations? PLEASE SHOW WORK AND EXPLAIN WILL GIVE
What is a gamete? A. A sperm or egg cell produced by meiosis B. A diploid cell that split during meiosis C. Two sets of sister chromatids D. Two chr
Who is the most prolific serial killer in Scottish history?
Who wrote the history of the kings of britain? the author is unknown layamon venerable bede geoffrey