jr021 jr021
  • 12-04-2017
  • Mathematics
contestada

Joslyn wants to buy 4 packs of pens for $12.00 each and a pack of pencils for &6.00. How much money does she need

Respuesta :

Figs23
Figs23 Figs23
  • 12-04-2017
$54 is your answer

You multiply $12.00 by 4 packs of pens and then add $6.00 for the pencils.
Answer Link

Otras preguntas

Dr. doebley and his team compared the dna sequence of maize to that of a number of teosinte varieties from throughout mexico. what did their analysis reveal?
What is the sum of the measures of 1 and 2? 180° 118° 236° 59°
The temperature was -9°F in the morning and rose to a temperature of 17°F in the afternoon. What was the change in temperature for the day?
Jargon should usually be avoided in exposition. a. True b. False
I need with tangents I really don't understand them could somebody help me
Who was one of the most famous Greek heros who fought and defeated the hydra
What are three things does an electromagnetic waves have
What is the sum of 6 7/8+4 5/8 =?
A right angle has an area of 18 square inches.if the triangle has two sides that are the same length, what are the lengths of these sides?
Which of the following is true about pulse? a.Apical pulse is palpated, or felt with the hands. b.Use your thumb to measure radial pulse. c.Apical pulse shou