Seudónimo Seudónimo
  • 12-04-2017
  • Mathematics
contestada

please help me please please

please help me please please class=

Respuesta :

ramose4367
ramose4367 ramose4367
  • 12-04-2017
The price of one towel is $4.95

39.60 ÷ 8 = 4.95

hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

A pack of pencils contains 20 pencils. If Trish uses 3/4 of the pack, how many pencils will she use? a. 15 b. 12
What Greek invention that aided naval travel did the Muslims inprove
why do you think the French people welcomed Napoleon back so eagerly?
(3 ten thousands 2 thousands) x 10
Some conservatives believe that a large central government _____. a. harms economic growth b. undermines public welfare programs c. encourages too much indiv
what is 1,995,298 rounded to the nearest 10,000
Round 6,529 to the nearest thousands
Find the area of the triangle 8.5cm 11.32cm. Here are the options: a. 48 cm2 b. 48.11 cm2 c. 96.22 cm2 d. 32.07 cm2
Please Help!!! A gym teacher orders 42 tennis balls. Each package contains 3 tennis balls. Which of the following equations represents the number (x) of package
A pack of pencils contains 20 pencils. If Trish uses 3/4 of the pack, how many pencils will she use? a. 15 b. 12