fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

if john can buy 8 liters of soft drinks at the store for $6.40 how much does it cost to buy 12 liters​
determine the product (4.2×10^-1)+(5.7+10^-1)​
lago accuses Cassio of putting on a false appearance to gain his own ends. Why is this accusation an example of dramatic irony?
It’s not 3 but still need help with it
What a proportion and a ratio
Yesterday evening, Emily's journey home took 25% longer than usual, as she was stuck in a traffic jam. By what percentage was her average speed reduced compared
Which is the Graph of 4x + 2y < 3 ?
Which expression is equivalent to 3/4(4h-6)
A teacher uses a strong slingshot to release an object from the top of a school high in the air. The function a(t)=-16t^2+128t+50 gives the approximate altitude
What happens during implantation? The blastocyst attaches to the wall of the uterus. Sperm are deposited into the vagina. Sperm fertilize an egg. The embryo is