T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

What is meant by the phrase "backing up your data"? A.downloading and installing software updates when prompted to do so B.examining the disk for unnecessary fi
Why do two resistors in parallel together contain less resistance than the same two resistors in series?
What happens if your fingers twitch by itself/themself?
prefix quiz easy ha?
Energy in an ecosystem flows directly from _______.
Which sentence does not contain any punctuation errors? A. She always shuts the gate otherwise, the pig follows her out. B. She always shuts the gate, otherwise
what significant event occurred in 1054 in rome?
what is the difference in place value between the 2 in 324 and the 2 in 0.324
how to solve vatiable equations 5x-7=7x-17
how can you use place value and period names to read and write 324,904 in word form