Seudónimo Seudónimo
  • 14-03-2017
  • Mathematics
contestada


Multiplication or division

Multiplication or division class=

Respuesta :

trombonebookworm
trombonebookworm trombonebookworm
  • 14-03-2017
Probably multiplication.

Since there are twice as many pounds ( 2 lb to 4 lb ), the amount of jelly beans should also be multiplied by 2.

Not sure if this is what you were looking for, but good luck!
Answer Link
40Gz
40Gz 40Gz
  • 14-03-2017
you would need to multiply 550 by 2 because a 2lbs bag contains 550, and you need to find out how many a 4lbs bag contains, and the answer would be 1100 jelly beans, hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Please help ASAP!!!! 100 points!
Toco el piano _______________ hace dos meses. desde se les por
behaving in an acceptance manner within a workplace environment is refered to as a workplace etiquette. true or false
Improved functional health can be a positive influence on which health risk/
List and briefly describe each of the five strength training principles. (Site 1)
Kira runs 3 miles in 28 minutes. at the same rate, how many miles would she run in 42 minutes
if the volume of a triangular prism is 120 base l is is 6 and base h is is 5 what is the height
It is illegal for a minor to even attempt to purchase alcohol. a. True b. False
Is the interaction that occurs among elements of the department of defense engaged us government?
Would someone please help me with my french? Thank you! Fill in the blank after reading the options and looking at the pictures. I will type out the options her