elomacollison9 elomacollison9
  • 13-03-2017
  • Mathematics
contestada

a baker Bought 7500 grams of flour for $19.20 how much did each kilogram of flour cost

Respuesta :

Sofiadecredico
Sofiadecredico Sofiadecredico
  • 13-03-2017
you can just divide how much it cost by the number of grams

19.2/7500=0.00256
Answer Link

Otras preguntas

the cost of printing a store flyer is 440 for 1000 copies and 880 for 2000 copies. write a linear equation for modeling this data.
King Philip’s War in the 1600s was fought between
Amoebas are unicellular organisms, while human beings are multi-cellular and the most intelligent of organisms. However, both are classified as eukaryotes. How
What is the name of the program that takes high-level code and transforms it into machine-level code?
Who knighted Arthur? 1.) his enemy, King Mark of Tintagel 2.) his stepbrother, Sir Kay 3.) Merlin, the wizard 4.) his uncle, King Kador of Cornwall Note: I am a
Working? alone, a person a can paint a room in 4 hr. person b can paint the same room working alone in 6 hr. how long will it take them if they work? together?
Marina is paid $ 28 per hour and works 7 days per hour. She recives one paid day off foe each days that shd works what is her true hourly wage
A particular type of rock formation is known to have a porosity of 22%. How much fluid could be present in 50 L of this rock?
Using the domain values {-1, 0, 4}, find the range values for relation f(x)=3x-8.
A structure found on the femur is the ________.