bekah27
bekah27 bekah27
  • 12-03-2017
  • Mathematics
contestada

Stephanie spent 2 dollars for 3 cookies. How much per cookie?

Respuesta :

nicolex nicolex
  • 12-03-2017
$1.50 per cookie. 

To get this answer, divide 3 by 2.

Answer Link

Otras preguntas

The maintenance of material saved in memory is called __________. a. storage b. processing c. retrieval d. encoding
A $220 tablet is on sale at half price for $110. You have a coupon for 20% off the sale price. If you use your coupon to buy the tablet, what percent of the ori
How can a nutritionist or dietitian help an athlete train for a major competition, race, or game?
Buddhism spread quickly because of _____.
Which of these individuals has a sedentary lifestyle?
What assumption is made with supply-side economics?
The spinal cord serves as a conduction pathway for impulses going to and from the ________. a. Lungs b. Liver c. Brain d. Heart
evaluate the effect of fraud and corruption on a country
Why did Greek culture spread so rapidly across the Medditteranean Sea and Black Sea? Urgent!!!
vccv pattern for the word author