cupcakegirl12345
cupcakegirl12345 cupcakegirl12345
  • 04-03-2017
  • Mathematics
contestada

Unit cost $6 for 10 pens

Respuesta :

KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog KermitTheRebelFrog
  • 04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.

$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

Find the critical point of the function f(x) = –x^2 + 4x – 5.
The color of objects that we see is the color of the wavelength that is ________ from its surface.
John has 12 pounds of dog food and is going to separate it into 3/4 pound portions.how many portions of dog food will he have
Identify the passage that contains a sentence fragment. A. Following President​ Kennedy's assassination, Idlewild Airport in New York was renamed John F. Kenned
Pearl Harbor took place on a _______________ because the Japanese knew the US Navy wouldn't be prepared.
1. A rectangle has an area given by A=x^2+5x+6. Find expressions for the possible lengths and width of the rectangle. 2. The profits of a company are found by
solar cells are used to turn sunlight into
One of three types of british colonies. these were created through private petitions from the king by private companies or groups of settlers.
What type of perspective is used to create architectural and mechanical plans?
What is 15 increased by a number b. In a mathematical expression