Bearclaws72
Bearclaws72 Bearclaws72
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

Respuesta :

anaguzman
anaguzman anaguzman
  • 03-03-2017
each pretzel costs $1.68
Answer Link
SyntaxError
SyntaxError SyntaxError
  • 03-03-2017
You will divide 6.72 by 4

[tex]\frac{6.72}{4} = 1.68 [/tex]

the cost of each pretzel is $1.68

Not bad!
Answer Link

Otras preguntas

Please help! This is confusing!~!~! Find the dimensions of the rectangle that has a length 3 meters more that its width and a perimeter equal in value to its ar
Describe how plant hormones contribute to homeostasis
A business usually becomes listed in the Fortune 500 during its _______ stage. a. stability b. mature c. final d. successful
Sheep * sheep = 16 Sheep * snake * snake = 36 Sheep * snake * cat = 72 Sheep + snake + cat =?
What happened to the president of south vietnam and who replaced him as leader?
Please tell us briefly about the volunteer activities in which you are currently or have previously been involved (you may exclude activities related to race, r
This large peninsuiar country is mostly desert in asia?
Someone please help me with this problem
Which of the following types of soil has the greatest permeability?
What is the y-intercept of the line y = 2x + 6? a0