criswell91
criswell91 criswell91
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

28 grams in an ounce so if each gram costed 20$ how much money would you make?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-03-2017
the answer is 560. So I hope this helps you.
Answer Link

Otras preguntas

what is 480 increased by 25%. what is the new number?
yul has lunch at a restaurant. If his bill is 14.50 and yul wants to leave 20% tip, what is the amount he should leave for the tip
Discrimination is allowed in which of the following cases? A. not getting a job you are qualified for because you are overweight B. receiving a poor grade becau
Why were Europeans bringing manufactured goods to the New World
After World War II, which countries emerged as superpowers? a. India and China b. China and the United States c. United States and the Soviet Union d. Unite
Racer A applies a 50 N force to a 2 kg race car. Racer B can only provide a force of 25 N. What should the mass of Racer B's race car be in order for both race
why did spain support the spanish inquisition following the protestant reformation
Find the area of the circle. Round your answer to the nearest tenth.
The importance of fashion in Victorian London and the overwhelming number of dressmakers and servants who were employed support the conclusion that Londoners we
What were the background and circumstances of plessy v ferguson?