HUNTER3706HELLO
HUNTER3706HELLO HUNTER3706HELLO
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost $1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges?

Respuesta :

Owyn16
Owyn16 Owyn16
  • 01-03-2017
5$ 
i just need the 20 characters

Answer Link

Otras preguntas

Which statements are true about the polynomial function?
Given: ΔАВС, m∠ACB = 90° CD ⊥ AB , m∠ACD = 30°,AD = 8 cm Find: Perimeter of ΔABC
What is the factored form of -.09375x^2 +15x
A ________ is an example of an input device. Unscramble these letters for the answer: D Y B R O K A E
i need a prompt asap!!!!!!! will give brainliest!!!!! In this assignment, you will create your own propaganda poster. Your poster should contain images and symb
A recipe calls for 5 parts strawberry juice to 3 parts water. To make 64 fluid ounces of the strawberry drink. How many fluid ounces of strawberry juice and wat
The question is attached in the attachment! An explanation for both steps is appreciated, thank you. :)
order of fractions from least to greatest 5/8,3/4,1/2,9/16
Which word correctly completes this sentence? Luckily, the accident was just a small
Write a paragraph on KERALA FLOOD.