cottanth
cottanth cottanth
  • 15-10-2022
  • Mathematics
contestada

What is the value of V?
V-22+v+32+v=180

Respuesta :

Otras preguntas

Lindsay paid $4.40 for 1 gallon of ice cream. At this rate, what 1 quart cost? What would 1 pint cost? Please explain.
What is the unit rate of 36 gal in 12 min
What is (2n + 20) + 60 = 90?
What was the basic cause of the Punic Wars?
Until the 1800s, _______ produced almost 80 percent of the goods being traded. A. Europe B. Asia C. Africa D. South America
the ratio of blue circles to total circles is 4 to 5. there are more than 10 circles. describe what this group would look like.
What is the value of the function 3/2t - 5/2 when t = 3?
How do I solve 3x+2y=23 1/2x-4=y by using substitution?
In a recent year in Tennessee, there were 53 telephones for every 100 people. What was the ratio of phones to people?
Can the sum of two mixed numbers be equal to 2