Seudónimo Seudónimo
  • 14-02-2017
  • Mathematics
contestada

asap 13 points and show work

asap 13 points and show work class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 14-02-2017
the answer would be 10 it is cheaper you must divide here is my work  


You divide unit per price = 10/$6.75 = $1.48 12/$7.25 = $1.65 Which means 10 units are cheaper
Answer Link

Otras preguntas

Help please! Will give brainly to correct answer.
if a store bought shoes for $50 and sold them for $80 what is the markup price?
Who was william lloyd garrison? how did he and other abolitionists change conceptions of race in american society?
PLEASE ANSWER + BRAINLIEST!! Which equation represents a nonlinear function? A. x(y – 5) = 2 B. y – 2(x + 9) = 0 C. 3y + 6(2 – x) = 5 D. 2(y + x) = 0
A change in DNA is called what? A.) Cancer B.) Gentoype C.) Mutation D.) Acquired characteristics I wanna say c but I dont wanna be wrong can you guys help me
B.f. skinner was a behaviorist; as such he would argue that the most important things that shape development are:
The population of a particular city is given by the function P(t) = 49,700(1.05)t, where t is time in years and P(t) is the population after t years. What is th
When doing a close reading, what is involved in the process of annotating a text?
how many solutions exist for the given equation3(x-2) = 22-x
Which hormone is largely responsible for women having wider hips than men?