midestiny09
midestiny09 midestiny09
  • 12-02-2017
  • Mathematics
contestada

Ben bought 3.2 pounds of oranges. The oranges cost 1.60 per pound. How much money did Ben spend on oranges

Respuesta :

trissyrobby
trissyrobby trissyrobby
  • 12-02-2017
The answer would be 5.12 if im correct
Answer Link

Otras preguntas

i need help with math my question is i hope this question doesnt get deleted so my question is which of the following numbers is divisible by 5
What is a exclamatory sentence
18−5z+6z>3+6 Solve the inequality.
what compromises enabled the framers to create the constitution
Georgia. 0.029 can be written as 29 / 100 is he correct
The variable t represents the temperature at 6 p.m. Which equation would best model the word problem below? The temperature at the summit of Mt. Washington drop
Fine the mean of the data set: 9 4 7 3 10 9 A. 6 B. 7 C. 8 D. 9 Find the median of the data set: 9 6 7 3 10 9 A. 6 B. 7 C. 8 D.9 find the mode of the data set:
3.28 times what give you 9.84
what is the greatest common factor of 33 and 46
As American forces approached Japan, Japanese forces A. won an important victory in the Philippines. B. conquered every island the United States held. C. surren