prudencembithi prudencembithi
  • 12-09-2022
  • Mathematics
contestada

Suppose that 650lb of coffee are sold when the price is $4 per pound

Respuesta :

kurby2000 kurby2000
  • 12-09-2022

Money earned = $162.50

Explanation:

650 / 4     – You make $4 for every pound sold

= 162.5

Which is $162.50

Answer Link
aviana6 aviana6
  • 12-09-2022
it would be 2,600$ if the price is 4$ per pound 650 • 4 = 2600$
Answer Link

Otras preguntas

Which laws protect people against criminal liability while they attempt to help another person during a crisis?
A banana slug goes 6.5 inches in 120 minutes. Thats 0.05416666666667 inches per minute. How would you write that in scientific notation?
How long is 1250 cm in meters
A population of giraffes on a square kilometer of the African savannah contains sixteen individuals. Generally, the giraffes stay in smaller groups, surrounding
Qui est-ce? what does this mean in french?
how taxation impact positively (contribute to the company's success) and negatively(can lead to failure) on the company you visited
Pat races at 10 miles per hour, while Kim races at 9 miles per hour. When they both ran in the same long-distance race last week, Pat finished 8 minutes ahead o
x2 − 4/ x − 6 ÷ (x2 + x − 6)
two groups collect lighter along the side of a road. it takes 5 minutes to clean up a 200 yard section. how long dose it take to clean up 2 miles?
can anybody tell me why I got the answer for rank 3