HasenKo HasenKo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Jeremy as 10 apples and costs in total of $6.85. How much would the apples cost if there were 28 apples?

Respuesta :

pennnnnnnooo000apple pennnnnnnooo000apple
  • 03-02-2017
well that is 18 more apples so $24.85. Rounding up would be $25
Answer Link
WolfLinktheHero
WolfLinktheHero WolfLinktheHero
  • 03-02-2017
It would cost $19.18 for 28 apples.
Answer Link

Otras preguntas

What is a commutative property of multiplication?
Which of the following is a program used to prevent computer viruses from infecting a computer? a. McAfee b. Mozilla Firefox c. Safari d. Windows Defender
The dust bowl had the greatest negative impact on the
Toxic waste spills are a direct source of water pollution. a. True b. False
Cindy spends 20% of the money that she has on groceries. She has a total of $30. How much money did she spend on groceries?
Which word in the sentence is an appositive? My friend Bill has a beautiful Irish setter. A. setter B. beautiful C. friend D. Bill
Features of human behavior subjected to control and measurement.
The world's highest mountain peak is located in which country?
which fraction is equivalent to 3/5?
How has the Rosetta Stone helped historians to understand Egypt's past?