ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Find the probability of exactly three successes in six trials of a binomial experiment in which the the probability of is 50%.
briefly write about justice
Sun Petroleum Corp. recently moved its operations from Galveston, Texas, to Somalia. The decision to move was the result of new federal regulations regarding cl
In an exciting game, a baseball player manages to safely slide into second base. The mass of the baseball player is 88.9 kg and the coefficient of kinetic frict
Joshua is 1.45 meters tall. At 2 p.m., he measures the length of a tree's shadow to be 31.65 meters. He stands 26.2 meters away from the tree, so that the tip o
PLEASE EMERGENCY!!!! Which of the following statements is FALSE?
The cognitive processes in the remember level of Bloom’s Taxonomy include: x: recognizing x: producing x: checking x: recalling
Mylo is tracking the amount of calories he is consuming each day, along with his amount of exercise. He also takes his basal metabolic rate into consideration,
Suppose you just received a shipment of 14 televisions. Three of the televisions are defective. If two televisions are randomly selected , compute the probabili
which expression is equal to sin w