Seudónimo Seudónimo
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

A gallon of apple juice is $7. A pack of eight 4.23 oz. box of apple juice is $2.39. Which is a better deal? I need help understanding how to solve this problem.

Respuesta :

paige0704
paige0704 paige0704
  • 16-02-2017
the better deal would be the gallon
Answer Link

Otras preguntas

How are the Forth and Fifth amendments similar?
This is what occurs when matter transitions between solid, liquid and gas.
On number 1 I don’t get what I’m supposed to do?????
PLEASE HELP!! FIRST TO ANSWER WILL GET BRAINLIEST!!! I NEED AN ANSWER SOON!! THANKS IN ADVANCE!!!!!!!!!!!!!!!
Which statement is true about films music A) songs are part of a movies soundtrack B) songs are part of a film score C)a film is a combination of sound effects
Which behaviour are warning signs of suicide. Choose exactly 3 answers that are for 1. Sudden change in appearance 2. Sudden improvement in grades 3. Sudden
Explain the process of speciation.
A square is also a rhombus AND a rectangle, explain why
Help with this question quickly please!!
Rewrite the following paragraph, changing the passive voice to the active voice throughout each one. The room was entered by Dr. Wheeler, at which point words o