dallana72 dallana72
  • 15-06-2022
  • Mathematics
contestada

Tera buys 10 pencils for $1.99.
About how much $ does each pencil
cost?

Respuesta :

EquestrianLion
EquestrianLion EquestrianLion
  • 15-06-2022

Answer:

19 cents or 0.199

Step-by-step explanation:

Hope it helped!

Answer Link
jacobchuang520 jacobchuang520
  • 15-06-2022

Answer:

19 cents

Step-by-step explanation:

divide total cost by amount of items

Answer Link

Otras preguntas

Reading the​ what first gives the reader a preview of the most important concepts?
What is the center of our solar system ?
How does myelination of axons in the brain regulate the timing of postsynaptic activations?
Which is more significant to american history… the frontier… or the cities? defend your answer with specific evidence, and address the opposing viewpoint?
Explain how local and regional economic systems and exchange networks have influenced and impacted each other over time.
Explain morrie's theory of "detachment." how did morrie use it to deal with his disease? how can you use this detachment theory in your own life?
What structures in the brain must develop by the age of ~4yrs old in order to form lasting memories?
What alliance did Italy belong to during World War II?        A. The Allies   B. The Axis Powers   C. The Warsaw Pact   D. NATO
What is an orchestra? How did the development of orchestras influence Baroque music?
Question 25 the perimeter of a rectangular painting is 364 centimeters. if the length of the painting is 96 centimeters, what is its width?