mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

Which word in the sentence does the adverb modify? I would feel almost happy about a shorter vacation. A. would B. vacation C. feel D. happy
what constitutional principle prohibits an individual state from declaring war
How do schifter and christopher counter the argument that human rights and democracy are not valued by many people in the world
Which of the following protects the interests and legal rights of both parties involved in an agreement? Assets Consumer protection Contracts Consumer law
In Triangle LMN, angle N is a right angle, LM=76 and MN= 40. What is the measure of angle M?
What is the domain of validity for csc theta = / sin theta? a. All real numbers b. All real numbers except odd multiples of pi/ 2 c. All real numbers except eve
Which statement describes one of the effects of President Truman's decision to use atomic weapons against Japan?
What observation could lead to the conclusion that a object is nonliving
Which sentence is punctuated correctly? A. Three western cities I would like to visit are San Francisco, California, Portland, Oregon, and Seattle, Washington.
What was General Andrew Jackson's response to the raids on Georgia coming from pirates, fugitive slaves and Native Americans in Florida?