jamarmcmann
jamarmcmann jamarmcmann
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kelly buys 11 pens for $8.25. What is the cost of 18 pens?

Respuesta :

Rocket2703
Rocket2703 Rocket2703
  • 01-02-2017
Divide 8.25 by 11 and you'll get 0.75. So after that multiply that by 18 and you should get 13.50 and that's your answer.
Answer Link
nterry1279
nterry1279 nterry1279
  • 20-10-2018

Answer: 13.50 i took test



Answer Link

Otras preguntas

How do you do this X-1/8=1/4
Which expression is equivalent to √100 ?
Which type of context clue is The word flaunted
The sequence of an mRNA transcript is UGGCACUCCAG what will be the sequence
Which of the following is NOT a threat to barrier reefs? A. overfishing B. pollution C. logging D. global warming
Which of the following is usually not an appropriate use of self-disclosure? disclosing private information to someone we trust sharing personal experiences t
What common characteristic is generally shared by the elements at the center of a period? A. They are nonmetals. B. They have the lowest atomic mass. C. They ar
Apples are on sale for $0.85 per pound. Darla has a $5 bill. About how many pounds of apples can she buy?
Round 8.367 to the place of the underlined digit. the 3 is underlined 8.3 8.0 8.4 8.36
What terms apply to a well described character that is the protagonist's challenger? 1.a dynamic foil 2.a round antagonist 3.a static but major character 4.a ro