darkhorsekt darkhorsekt
  • 14-05-2022
  • Mathematics
contestada

Find the sale price regular price $ 12.88 discount %15

Respuesta :

sukanyasingha0413 sukanyasingha0413
  • 17-05-2022

Answer:

$ 1.932

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The tension in a horizontal spring is directly proportional to the extension (1 mark) of the spring. The energy stored in the spring at extension X is E. What i
This table shows the linear relationship of the water level in a tank and time. ​ ​Enter the rate of change of the water level, in feet per hour.
A 3-gallon jug of juice costs $14.16. What is the price per pint?
solve for x -2x+4=3
Please help! 37. A and B
Question: Read Gandhi’s quote above and think of an example in history that would prove what Gandhi said to be correct.
Cody was given two polnts (5, 1) and(ç, 4), on a line and asked to create a linear equation in standard form. Cody's work is shown. Identify any errors and corr
what is the most compelling advantage of the Electoral College?
The first microscopes were made around (a) 1965. (b) 1665. (C) 1950. (d) 1776.
Write down six numbers that have a range of 10 and a mean of 13