jadenvaca7 jadenvaca7
  • 12-05-2022
  • Mathematics
contestada

need the answer asap

need the answer asap class=

Respuesta :

MasterChief8065
MasterChief8065 MasterChief8065
  • 12-05-2022

Answer:

The price for ounce is: $0.25 and she bought 16 ounces of straberris

Step-by-step explanation:

If you have 16 ounces and its 4 dollars you do 4/16 to get 0.25

Answer Link

Otras preguntas

i dont get what evaluate 11.4n when n=5,n=6.5,and n=10.Please help
there are 63 couples lined up for an egg tossing contest.Each couple will get one egg.There are 12 eggs in a dozen,and eggs come in one dozen cartons.How many c
Compare the three types of volcanic mountains in terms of shape , type of eruption and the materials that make up volcano.
The ratio of red collars to black collars sold at one store is 9 to 10. In one month 30 black collars were sold. Is 57 a reasonable number for the total number
Carlos is walking on a moving walkway. His speed is given by the function C(x) = 3 x 2 + 3x - 4, and the speed of the walkway is W(x) = x 2 - 4x + 7. 20.
2.375 divided by 0.05
Help me please >.< ---------------------
I am a number less than 3,000.when you divide me by 32,my remainder is 30.when you divide me by 58   ,my remainder is 44.What number am I?
which fraction is larger: 1/4 or 2/4
who invented watermelon