flemmingdaniel81 flemmingdaniel81
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Shelly buys some pies that cost $5.35 each and a cake that costs $17.50. Which expression can be used to find the total cost of a pies and the cake? NEED HELP QUICK​

Respuesta :

621050 621050
  • 04-05-2022

Answer:

22.95 (Addition)

Step-by-step explanation:

Add the numbers

Add $5.35 + $17.50

Answer = 22.95

How did we get it? ( Added the numbers)

Have a good day :D

Answer Link

Otras preguntas

Teri,Jannae and Abi recieve £200,£350 and £450 respectively as their dividends in a joint investment write the ratio of their dividends in its lowest terms​
Which of the following is a figure consisting of two rays with the same endpoint? Angle Circle Line Vertex
Explain how Article 2 creates the circumstances that led to confusion and chaos under the Articles of Confederation.
Solve the following system of equations. {y=−2x−92x+3y=−3 Write your answer as an ordered pair in the form (x,y).
You arrive at the local coffee shop and see this sign on the door: "Because of a broken water heater, Cool Beans Coffee Shop is closed today. We apologize for a
HELP ME PLZ, I GIVE BRAINLIEST TO THE PERSON WHO GET'S IT RIGHT
If i wanted to determined what part of your brain that you needed not just used in order to respond to the sound of your voice which brain analysis technique sh
Where di the first americans migrate
PLEASE ANSWER IN A PARAGRAPH. 1.) In about a paragraph, tell me your opinion on whether or not zoos should be banned. Give 3 reasons on why you picked whether t
What is the mode of 3, 9, 11, 11, 3, 6, 2, 2, 11? 0 11 2 5,5