jpeters3542 jpeters3542
  • 12-04-2022
  • Mathematics
contestada

Susan went to a store and bought 3 items. each item cost the same. she spent 12 . how much did each item cost?

Respuesta :

Magicaluni Magicaluni
  • 13-04-2022

Answer:

4 dollars

Step-by-step explanation:

12 divided by 3 is 4

Answer Link

Otras preguntas

2. The girls are laughing really loud. Name the verb. * Your answer
Pls answer this question!
PLEASE HELP!!!! some universal themes like “generosity” in the “Gift of Magi” are still being written about today. Are there some lessons or morals that all hu
compared to the radiant heat energy generated by the sun reaching the earth’s surface, the amount of energy flowing from the interior of the earth is:
URGENT, Match the detail about intervention on the left with its related fact on the right. (1.) Intervention may be called (2.) People in need of intervention
What is the volume of a 10% m/v aqueous solution that contains 37.8g of HN03?
0.0 mi/hr to 70.0 mi/hr in 10.0 seconds, what would be its final velocity after 5.0 seconds if its starting velocity was 50.0 mi/hr
help Pllplodbdbddnnd
Позначте факти про перебування скіфів на території України:(3 відповіді)а(Панування скіфів було 5 тисяч роківб)Історик Греції поділив на 3 групив)На Україні зн
Am nevoie de ajutor, 4,b și 5Mulțumesc mult ​