777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

I NEED SOMEONE TO TURN A POEM FROM WALT WHITMAN INTO A SONG OR DRAWLING FOR ME PLEASEEEEEEEEEE AND THANK YOPU I WOULD REALLY APPRICATE IT AND I NEED TO KNOW WHO
Combine the like terms to create a equivalent expression 9y + y
Simplify the expression to a polynomial in standard form: (4x^2+x-1)(-3x^2-3x-3)(4x2+x−1)(−3x2−3x−3)
8. Fill in the blank in the following sentence with the appropriate present progressive form of the Marta y Maria _____
The rule T1-4 ORO, 180°(x, y) is applied to rectangle KLMN. 2. 3
Take a look at these equations: 8-10x=7+5x and 4-10x=3+5x. What move did the student do to the first equation in order to turn it into the second equation? *
Peng Company is considering an investment expected to generate an average net income after taxes of $1,950 for three years. The investment costs $45,000 and has
Which of the following is a description consistent with acute lymphocytic leukemia (ALL)? There are defects in the ras oncogene, p53 tumor suppressor gene, and
solve the equation 9x^2-29x-28=0 give your answer to decimal places when appropriate
what do psychologist call a relatively permanent change in behavior or knowledge