washingtonshamya76 washingtonshamya76
  • 15-03-2022
  • Mathematics
contestada

6) Write a function that can be used to represent
the total cost of apples purchased if one pound

Respuesta :

ecomer0001
ecomer0001 ecomer0001
  • 15-03-2022

Answer:453.59237

Step-by-step explanation: we know that each apple weighs 120 grams so we can add them up to get 453.59237 it would take about 3 apples to get 453.59237 so 453.59237 is our awnser

Answer Link

Otras preguntas

Children cannot perform ___ jobs
Which state historically provided the most opportunity and protection for asian immigrants? a.california?
Simplify 4b5 +10b5 (enter the original expression if it cannot be simplified
PLEASE HELP AND SHOW WORK ILL GIVE BRAINLIEST
An angle is drawn in standard position passing through the unit circle at (0.643,0.766). The angle in standard position θ has a measure of 50°. What is cos50°?
PLz, Help !!!!!!!!!! What is the y-intercept of this line?
If you increase the distance between two magnets what will happen
The man is going to jungle into passive voice​
A jar contained 18 red marbles, 14 green marbles, and 20 blue marbles. A marble was selected at random, the color was recorded, and the marble was placed back i
Jen needs to save $180 for a new camping tent. She is able to save $9 each week. How many weeks will Jen need to save to reach her goal? Draw a picture and writ