2025asimpson 2025asimpson
  • 13-03-2022
  • Mathematics
contestada

I’m super confused about this question as it’s a new topic please help me

Im super confused about this question as its a new topic please help me class=

Respuesta :

1HermioneJeanGranger
1HermioneJeanGranger 1HermioneJeanGranger
  • 13-03-2022

Check the images for steps.

Therefore, the large jar costs less per gram as it is only 0.0035 compared to the small one which is 0.0037 per gram.

Thus, the large jar is the best value for money.

Ver imagen 1HermioneJeanGranger
Ver imagen 1HermioneJeanGranger
Answer Link

Otras preguntas

how do you simplify 875/1000
solve each system using substitution x=-2y=1 x=y-5
write each rate as a unit rate. 3 inches of rain in 6 hours
how did japans location both separate it from and tie it to china andn korea
Make a case for the Native Americans’ right to remain on the Western Plains.
How do I find the ratio of the first measurement to the second measurement ? Problem: Length of a tennis racket: 2 ft. 4 in. Length of a table tennis table pad
A circle cuts the x-axis at (4,0) and (14,0), and cuts the y-axis at (0,6) and (0,8). Find it's equation
Im trying to draw a minutaur/eagle is this good enough.
TRUE OR FALSE? The genetic code is determined by the SIZES of the nitrogen bases.
an equation stating that two ratios and rates are equivalent is a(n)