mckennat227
mckennat227 mckennat227
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Write the equation. John is buying flowers for his sweetie. The roses cost $1.25 each and the vase to put them in costs $15.​

Respuesta :

cb0009
cb0009 cb0009
  • 04-03-2022

Answer:

y=1.25x+15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

help please 20 char bypass
Help on this question
Characteristics of igneous rocks
Which of the following is a step in constructing a circle circumscribed about a triangle? a. Use a compass to locate the intersection of the midpoint of each si
What is the default ttl for a windows server 2012 dns server?
Explain how the themes in Dr. Jekyll and Mr. Hyde are still applicable to students in the 21st century.
Tú unas enchiladas muy buenas? A. Cocinar B. Cocina C. Cocinas D. Cocino
Does a spring scale measure weight or mass? Why?
Which of the other minerals on the scale can diamond scratch?
A hexadecimal number is a number written in the base 16 number system.â a. True b. False