josuegironcid josuegironcid
  • 04-03-2022
  • English
contestada

Arenasa bought 5 large box lunches for $47.25. Which equation can be used to find the cost, L, of a large box lunch? *

Respuesta :

m4llri
m4llri m4llri
  • 04-03-2022
L = total cost / # of large pizza boxes
Answer Link

Otras preguntas

Every Pint is 2 cups.Write an equation to express the total number of cups (Z) in (Y) pints.
the factors of a quadratic function are 2x-3 and x-3. what is the axis of symmetry of this function?
Solve the equation. Write the answer in terms of the natural logarithm. e^(9x+8)=14
Alicia and Jeremy weigh a cell phone on a digital scale. they write down 113 but forgot to record the unit.which unit of measurement is correct
Which of the following solutions has the highest pH: can you also explain how you can determine if a solutions have a highest pH a)1.00 mol L HNO3 (aq) b)1.00 m
A powdered drink mix calls for a ratio of powder to water of 1 : 8 if there are 32 cups of powder, how many total cups of water are needed ? Explain your reason
What are the physical features of a volcano
when the smaller of two consecutive integers is added to three times the larger, the result is 31. find the integers.
how do societies balance individual and community rights?
How do machines transfer and convert energy