shoto67 shoto67
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Ms. Weber spent $3.75 on cheese. Each ounce of cheese costs $0.75. How many ounces of cheese did she buy?

Respuesta :

TissuePaper TissuePaper
  • 04-03-2022

3.75 / .75 = 5 ounces of cheese

Answer Link

Otras preguntas

Will give brainliest to person who answers first. Much appreciated 1. The physical components of computers that carry out the basic operations are: A: softwa
The factor that distinguishes job-based pay from skill-based pay is that job-based pay policies:
why do you need a constant in an experiment?
if y=15 when x=2, find y when x=8
If conducting research for a paper on restricting cell phone usage in automobiles, which source would be most effective to use in your argument? Question 1 opti
A trapezoid is made of a square with side lengths of 7 feet and an isosceles right triangle whose base and height are both 7 feet.What is the area?
43-44 please and thanks
What is one way to revise for word choice?
Which description matches the graph of the inequality y ≥ |x + 2| – 3? a shaded region above a solid boundary line a shaded region below a solid boundary
____ analysis involves studying various market parameters in order to predict future price movements of stock.