kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

The last "hot house" or period of increased temperature occurred _____. during a.the time of the dinosaurs b.during the time of modern humans c.when there wa
which expression is equivalent to (2-5i)(1+3i)-(10-4i)
sean is raising funds for an event at school he has collected $25 each from x people and he is still $100 short of his goal
Describe, in your own words, the interaction between Dante and the lady who comes to visit him in Canto II
a noun or pronoun that receives the action of the verb is called
Lying underneath a sign called "The Apple Tree," Newton pondered a problem, that had truly stumped the small, busy town. What change must be made to correct t
WWhat is the best treatment to give a possible stroke patient who is not in the hospital
Help me ‼️‼️‼️please
if a 2 kg bowling ball is 2.5 meters off the ground on a post when it falls just before it reaches the ground traveling at 7m/s what is true about it
Donna just turned 50, and she feels as if she is not making any real contributions in the career she has chosen. she is starting to believe that her life is mea