Madilovesthisfont
Madilovesthisfont Madilovesthisfont
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

Brandon is planning to make fudge. Each pound of fudge costs $4.25 to make. Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudge.

Brandon is planning to make fudge Each pound of fudge costs 425 to make Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudg class=

Respuesta :

zecrnil96
zecrnil96 zecrnil96
  • 16-02-2022
19 pounds of fudge will cost $80.75
Answer Link

Otras preguntas

Complete the following sentences with the informal commands of the indicated verbs. Please help!!!!!! I’m being timed
Im working on a group project can you read it and tell me if it is good? Learning Real World Problems in School In school we are only taught reading, math, hist
how can you tell what the vertical acymptote and or hole in a graph is just by looking at your equation/work?
Use the picture to fill in the blanks for the following statement. One ____ of the element carbon combines with one ______ of the element oxygen to form one____
please help me i dont understand
Which molecules are directly used to make a sugar during the Calvin cycle 1. Carbon dioxide, water, NADH 2.water, ATP, NADPH 3. Carbon dioxide, water, NADPH 4.
Fill in the blank: Drugs change mood, behavior and the functions of the body by working at a level. * Atomic Molecular Cellular
This question has two parts. Many artists incorporate geometric shapes into their art. An artist wants to make a sculpture shaped like a cone with a height of
Which compounds, on heating with an excess of concentrated sulfuric acid, produce only one product with molecular formula C7H10? [choices on the picture]
Divide. Write the quotient in lowest terms.