anacaneron anacaneron
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada


40 lbs of apples cost $400. How much would 47 lbs cost?
Please help lol

Respuesta :

kyahth100
kyahth100 kyahth100
  • 16-02-2022

Answer:

1,880

Step-by-step explanation:

all i did was multiply 47 by 40.

Answer Link
ARWolf13
ARWolf13 ARWolf13
  • 16-02-2022

Answer:

$470

Explanation:

40lbs / $400 = $10 per pound

47lbs / $470 = $10 per pound

Answer Link

Otras preguntas

Why does more solar energy reach the equatorial regions than the polar regions?
A microscope is set so it makes an object appear 4 x 10`2 times larger than its actual size. A virus has a diameter of of 2 x 10`-7 meter. how large will the di
Solve the equation: 1/4 + w = 6 1/3
how do I divide a fraction to a decimal
What is the last number
what did Benjamin franklin feel strong about
which geographic feature most aided england during the industrial revolution?
What Is Geographic Mobility?
Can someone tell me what is a Genre?
a rectangular table top measures 4/9 of a meter long by 4/5 of a meter wide. the area is _____ square meter.