haitiandelight89 haitiandelight89
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

Smokey Joe's charges a $25.00 delivery fee, how will this impact the pricing?

Respuesta :

damzytommy damzytommy
  • 16-02-2022

Answer:

it will increase the total cost price of purchasing the product

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the perimeter of the rectangle
What does the following quotation help you to understand about Amelia? "If I marry, my groom will likely be an actual groom!" A) She is miserable B) She does no
What is the circumference of a circle with a diameter of 21 m? (use for pi)
Which of the following is the correct factored form of the given equation? x 2 + 3x - 4 = 0
A 2-pound bottle of barbecue sauce costs $22.40. What is the price per ounce
There are 5 seniors on student council. Two of them will be chosen to go to an all-district meeting. How many ways are there to choose the students who will go
(ONCE AGAIN) Please help me with these check up Biology Questions 1. Definite Genetic Variation 2. Identify the two sources of genetic variation. 3. What even
How is a provider’s scope of practice determined? A. by their personal history B. by their credentials C. by their education D. by their testing
11. What are parenthetical citations?A. Citations that are listed on the works cited pageB. Lists of supportive detailsC. Citations that are placed within the p
Use the graph to determine the object’s average velocity.What is the average velocity of the object?