ec069 ec069
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

4 nail polishes for $8.50 as a rate

Respuesta :

1234sarah1234
1234sarah1234 1234sarah1234
  • 16-02-2022

Answer:

Come one! Who actually knows this l bozo

Step-by-step explanation:

Answer Link
romnods384 romnods384
  • 16-02-2022
8.50/4=2.13 per unit
Answer Link

Otras preguntas

Which species does not have a noble gas electron configuration? (1) Na+ (3) Ar (2) Mg2+ (4) S
How Much Blood Does The Average Person Have In Their Body?
In which compound is the percent compositionby mass of chlorine equal to 42%? (1) HClO (gram-formula mass = 52 g/mol) (2) HClO2 (gram-formula mass = 68 g/mol) (
One acid-base theory states that an acid is (1) an electron donor (3) an H+ donor (2) a neutron donor (4) an OH– donor
Which trends are observed as each of the elements within Group 15 on the Periodic Table is considered in order from top to bottom? (1) Their metallic properties
Which is smaller 3 1/2 or 3 7/8
A substance is classified as an electrolyte because (1) it has a high melting point (2) it contains covalent bonds (3) its aqueous solution conducts an electric
I have 4 factors. three are 1, 2, and 10. what is the fourth
World war I ___ expressed disillusionment about reason and progress
Which principle asserts that citizens, not politicians or government officials, hold ultimate authority?