raissasaraswati
raissasaraswati raissasaraswati
  • 11-02-2022
  • Mathematics
contestada

I need help with this one

Q6

I need help with this one Q6 class=

Respuesta :

faizahhafzan06
faizahhafzan06 faizahhafzan06
  • 11-02-2022

Answer:

first answer

x >_ 4.50

nsjsnasiw

Answer Link
stuf2013010299
stuf2013010299 stuf2013010299
  • 11-02-2022

Answer:

(the cost of buying salad per pound) is more than or equal to $4.50

[tex]x\geq 4.50[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

A manatee surfaced for air 2 times in 60 seconds.In how many seconds will the manatee surface again if it continues taking breathes at the same rate?
Which phrase best describes dr pascal's attitude in the scene described by this passage?
in general terms the heart of any representative democracy is what?
Suppose you're studying the forms of city government. To do that, you visit the old cities of Boston, Massachusetts; New Haven, Connecticut; and Providence, Rho
How do I solve 2f+10?
True or false?? the extinction of a species affects other species, including humans. explain your answer..
what is 6 1/4 - 15/8?
Which were new advancements and innovations that resulted from industrialization?
What is 14.28 divided by 4.2
i need to write a factual and fictional story about a snow leopard.any ideas